W NASZEJ OFERCIE

SPRZEDAZ DREWNA
TRANSPORT DREWNA
DREWNO KOMINKOWE

» Różne

– POPIÓŁ DRZEWNY:

– fantastyczny nawóz:

DREWNO = CIEPŁO + POPIÓŁ = płacisz za energię, a nawóz dostajesz w prezencie!

Czy wiedzieliście, że popiół drzewny jest uważany za organiczny nawóz mineralny? Duża zawartość składników mineralnych tj. Ca, P, K, Mg sprawia, że często jest on stosowany do odkwaszania gleby. Rozsypanie popiołu na trawniku, pomaga w walce z mchem jak i wzbogaca trawę w substancje odżywcze. Bardzo często dodawany jest też do kompostu albo bezpośrednio podsypywany pod rośliny na zagonach.

-środek odstraszający szkodniki:

Popiół drzewny bardzo utrudnia życie ślimakom. Usypcie z niego obwódkę wokół najbardziej zagrożonych roślin. Znana jest także skuteczność tego szarego proszku w walce z mszycami, wystarczy oprószyć nim zaatakowane krzewy pomidorów i bakłażanów.

-środek czyszczący:

Wystarczy zmieszać popiół z odrobiną wody by uzyskać gładką pastę. Nałóżcie na srebro i odczekajcie kilka minut. Zetrzyjcie i wypolerujcie, nadając blask biżuterii.

-środek przeciwoblodzeniowy:

Popiół drzewny stanowi skuteczny i przyjazny dla środowiska środek antypoślizgowy, doskonały do posypywania chodników i pojazdów. Jego skuteczność polega głównie na zwiększaniu tarcia, ale sole, które zawiera, mają tez delikatne działanie odladzające.

– DREWNO NIE PALI SIĘ!

Bzdura??A może żarcik? Nic z tych rzeczy!

Drewno w 80 % składa się z gazów, a w 20% z substancji stałych.
W temperaturze powyżej 200° C następuje zapłon gazów i emisja ciepła. Wtedy rozpoczyna się proces spalania się gazów, które widzimy jako płomień i wydaje nam się, że drewno się pali. A tak naprawdę to palą się gazy, na które rozpada się drewno pod wpływem wysokiej temperatury.
Jak już całe drewno w kominku odgazuje, a gazy powstałe w tym procesie wypalą się, nie ma już drewna tylko węgiel drzewny, który spala się wolno, bez płomienia, a podczas palenia ma kolor biały.

– OSIKA- „środek” czyszczący kominy!

Osika zalicza się do gatunków liściastych miękkich, które omijane są szerokim łukiem przez palaczy kominkowych. Powodem jest niska gęstość i kaloryczność drewna.
Mimo wszystko osika pozytywnie się wyróżnia na tle pozostałych miękkich gatunków. Drewno osiki spala się bardzo korzystnie i posiada właściwości oczyszczające przewód kominowy z sadzy oraz smoły. Nie oznacza to jednakże, że należy zrezygnować ze spalania drewna wysokokalorycznego na rzecz czystego komina, wystarczy, że od czasu do czasu dorzucimy do pieca drewna osiki by pozbyć się uciążliwych zabrudzeń.

– KOLOR PŁOMIENIA   ogien

Być może nie każdy wie, że możemy wpływać na kolor płomieni. Dodając do paleniska polano nasycone roztworem soli kuchennej uzyskamy płomienie żółte, dodając polano nasycone roztworem siarczanu miedzi – niebieskie.

– HUBA DRZEWNA

Huba to popularna nazwa grzyba (czyreń) atakującego różne gatunki drzew. Narośle takie są niezmiernie twarde i powoli się palą. W dawnych czasach wieczorami wkładano huby do ognia razem z ostatnią porcja drewna, dzięki czemu żar pozostawał żywy do rana. Może warto przetestować?

huba1 czyre__-osikowy-2

– OXYTREE – drzewo przyszłości!

Oxytree jest specjalną rośliną regulującą klimat. Jest to gatunek drzewa specjalnie hodowanego w laboratoriach, zarejestrowana w 2011 rok we Wspólnotowym Urzędzie Ochrony Odmiany Roślin. Posiada międzynarodowy certyfikat jakości i zezwolenie na handel międzynarodowy.

  • Właściwości biologiczne:
  • – Jest to szybko rosnące drzewo liściaste. Już po 6 roku od posadzenia ma 16 metrów wysokości.
  • – Drzewo rośnie prosto, a pień jest okrągły i bez sęków.
  • – Korzenie sięgają aż 9 metrów, z tej głębokości pobierają składniki odżywcze.
  • – Dzięki tak głęboko sięgającemu korzeniowi nie pobiera składników odżywczych z górnej warstwy gleby, które są potrzebne innym roślinom.
  • – Roślina jest nieinwazyjna, można ją rozmnażać tylko w warunkach laboratoryjnych, dlatego jest bezpieczna dla lokalnego ekosystemu.
  • Niesamowita odporność:
  • – Dobrze znosi ekstremalne warunki pogody i temperatury od -25 st.C do +45 st.C.
  • – Jest w stanie rosnąć w rejonach, gdzie opady roczne wynoszą 500 mm (latem może wymagać podlewania).
  • – Rośnie na mało urodzajnych glebach (np na piaskach).
  • – Jest mało wrażliwe na ph gleby, toleruje ph 5,0-8,9.
  • Zastosowanie:
  • – Dzięki wysokiej zawartości białka i azotu liście nadają się na pasze i zastępują nawozy sztuczne.
  • – Z 1 hektara można uzyskać 700 kg aromatycznego jasnego miodu.
  • – Wysokiej jakości drewno można wykorzystać w różnych gałęziach przemysłu, do wyrobu mebli, w budownictwie.
  • – Pień i konary można użyć do palenia dzięki wysokiej wartości opałowej. Z jednego drewna uzyskujemy około 0,5 m3 drewna.

Oxytree może brzmi trochę jak „statek kosmiczny”, aczkolwiek nie jest ono ani wytworem wyobraźni, ani też rozpoczętym badaniem laboratoryjnym. Jest nowym gatunkiem drzewa, które zdążyło już zadomowić się również na ziemi polskiej ( na chwilę obecną mamy 160 000 oxytree i liczba ta cały czas wzrasta).

oxy1 oxy2

-PODPAŁKI DOMOWEJ ROBOTY:

1. SZYSZKOWE MUFINKI 

szyszka podpałka świeczki

Przygotujcie:

– opakowanie podgrzewaczy (sojowych albo z wosku pszczelego)

– suche szyszki sosnowe

– pęsetę

– kilka kropli ulubionego olejku eterycznego

– papierowe foremki na muffiny

– blachę do pieczenia muffinów

Sposób przygotowania:

  1. Wyłóżcie blachę do muf finów papierowymi foremkami
  2. Wyjmijcie woskowe wkłady podgrzewaczy z ich blaszanych miseczek i umieście po jednym w każdej papierowej foremce.
  3. W średnio nagrzanym piekarniku roztapiajcie wosk, dopóki nie zrobi się płynny, a knot nie będzie pływał na wierzchu.
  4. Wyjmijcie blachę z piekarnika i do każdej foremki dodajcie kilka kropli olejku eterycznego.
  5. Za pomocą pesety przenieście knot na brzeg papierowej foremki i ustawcie w roztopionym wosku sosnową szyszkę. Dopilnujcie żeby knot był przez cały czas na wierzchu.
  6. Po dokładnym ostudzeniu usuńcie papierowe foremki.

Do roztopionego wosku można tez dodać przyprawy albo pokruszone zioła- wypróbujcie sosnowe igły, lawendę, rozmaryn albo skórkę pomarańczową.

2. CYTRUSOWE CUKIERKI

  • podpałka gazeta skórka

Skórki z cytrusów i przyprawy korzenne wzbogacają aromatyczny ogień o nutę grzanego wina. Ponieważ z reguły są drobniejsze i bardziej nieporęczne niż zioła, trzeba je zawinąć w gazetę. Dobrze sprawdza się pakowanie w duże cukierki, bo kształt dodatkowo ułatwi podpalenie z jednego końca.

Aby wykonać paczuszki:

  1. Weźcie rozkładówkę dużej gazety i złóżcie wzdłuż zagięcia. Korzystajcie tylko ze stron czarno-białych (kolorowy tusz i lśniący papier mogą uwalniać szkodliwe opary)
  2. Na jednym końcu arkusza umieście garść wysuszonych skórek z cytrusów i przyprawy korzenne ( goździki, laski cynamonu, gwiazdki anyżu, ziarna kardamonu, kumin, ziarna kolendry, zużyte laski wanilii, fusy po kawie, nasiona kopru włoskiego). Stwórzcie własną mieszankę, ale zawsze dodajcie sporą ilość skórki, gdyż jest to podpałka, która naprawdę dobrze się pali.
  3. Zwińcie gazetę w rulon i skróćcie oba końce, nadając mu kształt cukierka- to zapobiegnie wysypywaniu się przyprawy. Używajcie jako podpałkę.

POSIADAMY BOGATĄ OFERTĘ I SZEROKI ASORTYMENT DREWNA

Dysponujemy specjalistycznym zapleczem maszyn i pojazdów, dzięki czemu nasze produkty i usługi są zawsze na czas i najwyższej jakości. W naszej szerokiej ofercie usług i produktów, każdy znajdzie coś dla siebie. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie z największym zaangażowaniem i profesjonalizmem.