W NASZEJ OFERCIE

SPRZEDAZ DREWNA
TRANSPORT DREWNA
DREWNO KOMINKOWE

» Udział kory

 

Nabywca drewna kominkowego kupuje je zazwyczaj razem z korą, która jest również jakimś paliwem, ale niestety sporo gorszym od samego drewna. Dysproporcje między gatunkami są bardzo duże. Gatunki optymalne tj. buk i grab posiadają tylko ok. 7% kory, natomiast gatunki tj. dąb i robinia (akacja) posiadają korę w udziale ponad 22% (!). Oznacza to, że nabywca np. drewna dębowego lub akacjowego dostaje w 1 metrze 3 razy więcej kory niż w buku. Patrząc z drugiej strony jest to 16% mniej czystego drewna dla dęba niż dla buka w analogicznej jednostce objętości. Dodatkowy minus grubej i spękanej kory polega na tym, że jest to siedlisko owadów, trocin oraz piasku.

Podsumowując : duży procentowy udział kory obniża wartość opałową drewna kominkowego. Kupując drewno o dużej zawartości kory, musimy zamówić nieraz nawet trzykrotnie większą jego ilość, niż takiego, które zawiera jej mniej.

 

POSIADAMY BOGATĄ OFERTĘ I SZEROKI ASORTYMENT DREWNA

Dysponujemy specjalistycznym zapleczem maszyn i pojazdów, dzięki czemu nasze produkty i usługi są zawsze na czas i najwyższej jakości. W naszej szerokiej ofercie usług i produktów, każdy znajdzie coś dla siebie. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie z największym zaangażowaniem i profesjonalizmem.