W NASZEJ OFERCIE

SPRZEDAZ DREWNA
TRANSPORT DREWNA
DREWNO KOMINKOWE

» Właściwości lecznicze drzew

Drzewa od dawien dawna znane były ze swoich niezwykłych właściwości leczniczych. Nasi dziadkowie zamiast do apteki to do lasu wychodzili się regenerować. Może i my powinniśmy zgłębić tajniki tej wiedzy…? Poniżej prezentujemy w skrócie, co i jak może nam pomóc na codzienne dolegliwości.

BRZOZA

Łagodzi stany depresyjne, pomaga pozbyć się złości, strachu i gniewu.
W zielarstwie stosuje się sok, liście, pąki i czyr brzozy.  Sok z brzozy wzmacnia organizm, usprawnia prace nerek i łagodzi dolegliwości kobiece. Jest również doskonałym lekarstwem na trądzik. Wysuszone młode pączki lub liście brzozy stosuje się jako niedrażniący środek moczopędny i napotny stosowany w schorzeniach nerek. Okłady ze świeżych liści brzozy są skuteczne w przypadku napięć mięśniowych w okolicach ramion i karku.

BUK

Buk budzi w człowieku pogodę ducha, uwalnia od stresu i uspokaja, pomaga przezwyciężyć nieśmiałość i własną słabość. Pozwala odzyskać pewność siebie.
Spacery wśród buków polecane są osobom narażonym na stresy, choroby układu krążenia, gardła i nerek.
Liść tego drzewa przyłożony na czoło złagodzi ból głowy.
Liście buka stosuje się zewnętrznie, jako okłady na stłuczenia i sińce, zaś bukwie, zmielone i zaparzone do ogólnego wzmocnienia organizmu.

DĄB

Przywraca witalność i poprawia koncentrację. Wzmacnia psychikę. Pomaga wydobyć z człowieka to, co najlepsze.
Możesz być „silny jak dąb”, jeśli codziennie przez kilkanaście minut będziesz dotykać jego pnia – przekonują specjaliści. Kuracja taka przydaje się przy osłabieniu organizmu.
Dąb pobudza do pracy naczynia limfatyczne i krążenie krwi. Wywar z jego kory leczy choroby skórne, a stosowany do nasiadówek łagodzi stany zapalne narządów rodnych. Jego korę stosuje się w stanach zapalnych jamy ustnej i dziąseł oraz do przemywania wrzodów i ran, skutecznie leczy choroby skóry i wzmacnia ciemne włosy.

GRAB

Usuwa lęk przed starzeniem się, pomaga uwierzyć, że warunki, w jakich żyjemy, mogą ulec pozytywnej zmianie. Przynosi przeświadczenie, iż możemy je kształtować zgodnie ze swoimi potrzebami. Podnosi odporność organizmu i ułatwia aklimatyzację.
Liście grabu stosuje się w reumatyzmie i chorobach gerontologicznych – wkłada się do materaca lub pod prześcieradło osoby chorej.

JAWOR

Energie jaworu uszlachetniają duszę i czynią ją otwartą.
Liście stosuje się do kąpieli oczyszczającej skórę i regenerującej psychikę.

KLON

Klon przynosi poczucie bezpieczeństwa.
Korę klonu stosowano do mycia nóg, jako środek przeciwko ich nadmiernemu poceniu się.

JESION

Energie jesionu pomagają poznać i zrozumieć własne uczucia i emocje, ułatwiają ich akceptację, a co za tym idzie, również panowanie nad nami.
Korę lub liście młodego jesionu stosuje się w chorobach artretycznych i reumatycznych. Dodatkowo mają one również działanie moczopędne i dlatego używa się ich również przy kamieniach nerkowych.

JODŁA

Od wieków traktowano ją jako symbol mocy. Pomaga odzyskać wewnętrzny spokój i radość życia. Łagodzi silne emocje, reguluje pracę układu oddechowego i układu pokarmowego (dobra zwłaszcza dla wrzodowców). Z jej drewna, igieł i żywicy otrzymuje się ekstrakty do lekarstw przeciw schorzeniom reumatycznym i artretycznym. Nasiadówka w wodzie z wygotowanych gałęzi pomaga w stanach zapalnych pęcherza i przy upławach.
Pomocna w pracy z oddechem (rebirthing), igliwiem jodły wysypywano dawniej sień, aby chroniła przed złymi duchami.
Odwar z igieł leczy stany zapalne i łagodzi dolegliwości trawienne, które powstają na tle nerwowym.

KASZTANOWIEC

Przywraca dobre samopoczucie i wiarę w siebie. Łagodzi stany lękowe i ułatwia zasypianie.
Kora wykorzystywana jest do wytwarzania maści leczących hemoroidy i żylaki. Jego właściwości uszczelniające naczynia krwionośne wykorzystuje przemysł kosmetyczny do produkcji kremów na „pajączki”. Zewnętrznie bywa stosowana do opatrunków w przypadku wrzodów, starych ran, pęknięć skóry. Herbata z kwiatów kasztanowca leczy kaszel i wzmacnia tkanki mięśniowe. Kasztany ułożone pod łóżkiem zmniejszają bóle reumatyczne i neutralizują szkodliwy wpływ cieków wodnych.

LIPA

Przebywanie w jej pobliżu uspokaja, koi nerwobóle. Kwiaty lipy zawierają niewielkie ilości olejku eterycznego, związki flawonowe i śluzowe, kwasy organiczne, pektyny, sole mineralne i substancje działające podobnie jak witamina P. Ten skład powoduje, że herbata z nich działa napotnie i wykrztuśnie, łagodzi kaszel, katar i bronchit. Stosuje się ją w gorączce, przeziębieniach i stanach wyczerpania. Odwar z kwiatów lipy jest stosowany do płukania gardła, okładów na rany i wrzody.

ORZECH WŁOSKI

Energie orzecha zachęcają do rozwijania poczucia odpowiedzialności, ułatwiają realną i trzeźwą ocenę sytuacji i pomagają przy podejmowaniu decyzji oraz podczas dokonywania wyboru.
Nalewka z jego owoców leczy schorzenia przewodu pokarmowego i zaburzenia krążenia. Orzechów włoskich używa się jako środka regulującego pracę jelit, zaś wyciągi z jego owocni stosuje się do gojenia ropni i wrzodów oraz przy egzemie.

ROBINIA (zwana powszechnie akacją)

Napar z liści i kwiatów stosuje się jako środek zapobiegawczy przeciwko chorobie lokomocyjnej.
Akacja jest drzewem o dużej energii. Dodaje witalności, obdarza umiejętnością szybkiego działania. Doskonale likwiduje stres i napięcie. Wzmacnia organizm, dlatego kontakt z nią jest niezastąpiony po ciężkich chorobach i operacjach.

SOSNA

Pozwala odzyskać wewnętrzną równowagę. Przeciwdziała zmęczeniu i depresji. Energia sosny ułatwia odzyskanie witalności i utrzymanie potrzebnej do aktywnego życia energii. Wzmacnia inteligencję.
Olejek z pączków sosnowych działa bakteriobójczo (pomaga w leczeniu chorób skórnych), moczopędnie i wykrztuśnie.
Igliwie sosny w nalewkach, wyciągach i inhalacjach stosuje się w chorobach dróg oddechowych, nalewkę ze świeżych pączków lub młodych pędów stosuje się w zaburzeniach metabolizmu, olejek sosnowy przynosi ulgę przy bólach reumatycznych.

TOPOLA (biała, osika, szara)

Napar sporządzony z kory topoli stosuje się przy kaszlu i bólach gardła, natomiast pączki i młode listki działają moczopędnie i mogą być używane zapobiegawczo przeciwko kamienicy żółciowej i nerkowej oraz w postaci kąpieli lub kompresów przy neuralgii.

JARZĘBINA

Działa mobilizująco, dodaje pewności siebie i pozwala pozbyć się nałogów. Zawiera dużo witaminy C (prawie tyle co owoce cytrusowe), cukrów, kwasów organicznych, pektyn i składników mineralnych.
Związki czynne zawarte w jarzębinie działają moczopędnie, przeciwzapalnie, przeciwszkorbutowo, rozwalniająco i ściągająco, co jest korzystne w nieżytach żołądka, dwunastnicy i jelita cienkiego. Stosowana zewnętrznie (do nacierania) łagodzi bóle mięśniowe i stany reumatyczne.

 

 

 

POSIADAMY BOGATĄ OFERTĘ I SZEROKI ASORTYMENT DREWNA

Dysponujemy specjalistycznym zapleczem maszyn i pojazdów, dzięki czemu nasze produkty i usługi są zawsze na czas i najwyższej jakości. W naszej szerokiej ofercie usług i produktów, każdy znajdzie coś dla siebie. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie z największym zaangażowaniem i profesjonalizmem.